• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

אודות

ילדות לצד בריכה
תחום קהילה ברמת הנדיב
רמת הנדיב שוכנת בליבו של אזור המשובץ במושבות אשר נוסדו על ידי הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד בשלהי במאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20. בנוסף להן, מושבים, קיבוצים וכפרים ערביים אשר יוצרים פסיפס אנושי מגוון. 
רמת הנדיב רואה קשר בלתי נפרד בין האדם והסביבה, ובכלל זה קשר עם הקהילות הסמוכות. תחום הקהילה פועל לקידום שיתופי פעולה עם גורמים שונים בקהילה להעלאת המודעות בתחומי הסביבה, הקיימות ומורשת הברון.
 
העשייה בתחום הקהילה ברמת הנדיב מאופיינת בדינמיות וכוללת מיזמים מתחומים שונים:
 
מעורבות קהילתית: תהליכים המזמנים גורמים בקהילה לקחת חלק בפיתוח רעיוני של תכנית או מיזם, לדוגמא: פיתוח רעיוני לשיקום מחצבת בנימינה – מיזם משותף לרמת הנדיב ולמועצה המקומית בנימינה – גבעת-עדה המזמין את הקהילה להשתתף בגיבוש הרעיון.
 
ילדים ונוער כשגרירים אל הקהילה: התוויית תכנית חינוכית במסגרת בית הספר, גן הילדים או תנועת נוער והזמנת ההורים והקהילה בכללותה לקחת חלק במסגרת יום שיא או תערוכת תוצרי הלמידה. דוגמאות: א. מתחברים לחיץ – מיזם בו לומדים התלמידים על האתגרים בניהול פארק טבע בסמיכות לשכונות מגורים, ולסיום עורכים יום של הסברה וחוויה הפתוח לקהילה. ב. מעברים מצילי בעלי חיים – פיתוח תכנית לימודים בשיתוף עם הגננות להעלאת המודעות לנושא בקרב הילדים ובני משפחותיהם.
 
העצמה חברתית: נושאי סביבה משמשים כאמצעי להעצמה של יחידים או קבוצות מוחלשות בחברה. דוגמא: נוער ג'אסר אלזרקא - תלמידי תיכון מהכפר ג'אסר אלזרקא מגיעים אחת לשבוע לפארק הטבע לפעילות התנדבותית ולהעשרה אודות המקום. הפעילות מתבצעת בדרך חווייתית ומהנה היוצרת אצל התלמידים תחושת שייכות ואכפתיות. מקץ שנה מדריכים התלמידים קבוצות ילדים והורים מכפרם
 
קידום קשרי קהילה: רמת הנדיב הנה שטח פרטי שאינו תחת חסות רשות מוניציפאלית. במהלך השנים הקפידה על יחס מקצועי בכל הקשור לסוגיות סביבתיות. עובדה זו מאפשרת עשייה מקצועית ומשותפת למספר גופים ורשויות. דוגמא: הקמת פורום סביבה אזורי המבוסס על למידת עמיתים ומטרתו מיסוד מיזמים סביבתיים ברמת הנדיב ובסביבותיה.
 
התנדבות ומחויבות אישית: מתנדבים מבוגרים מן הסביבה הקרובה, כמו גם תלמידי מחויבות אישית, מתנדבים בתחומי העיסוק המגוונים בגנים, בפארק הטבע, בדיר העזים ובסיוע למחקר. 
תחום קהילה שומר על ערוץ פתוח עם הקהילה וימשיך להיות קשוב לצרכיה, כמו גם לצרכי הסביבה כשהמיזמים המשותפים ישאפו להפוך חולשות להזדמנויות באמצעות עשייה חברתית וסביבתית איכותית.
 

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום
B